sobota 1. února 2014

Přejezd do Antigua

Tak po pěti dnech u jezera Atitlan jsem se přesunula do koliniální Antiguy. Odjezd ráno o půl osmé shuttle busem, který posbíral všechny zájemce ze všech místních agentur. Cena 50 Q je dobrá. Za chicken bus bych dala téměř to samé a ještě bych musela přesedat.
O půl dvanácté jsem vysedla v jedné z ulic starého města a vydala se najít Hostal Antigua. Ten byl jen o dva bloky dál. Před dvěma dny jsem se ptala na volné mésto a nebyl problém. Dostala jsem postel v 12ti lůžkové ložnici. Cena ta sama jako v San Pedro ya privát. Hostal je ale čistý a ydarma je pitná voda a mají tu i kuchyni volně k využívání.
Před průzkumnou cestou městem jsem si ještě zamluvila na zítřejší den tour na sopku Pacaya (2552 m n.m.), kde je možné vidět i lávu. Také mě zajímalo pár informací ohledně bezpečnosti ve městě, protože i o Antiguě jsem slyšela různé story. Prý je to tu během dne v pohodě, jen v noci je dobré se nezdržovat na Parque Central a nenosit cennosti. A co se týká procházky na kopec Cerro de la Cruz, odkud je nádherný výhled na město, tak tam prý turistická policie pořádá ve dvě hodiny tour. Cerro de la Cruz patří k místům, kde prý docházelo k přepadávání a okrádání turistů, ale od té doby, co tu funguje turistická policie, se prý situace razantně zlepšila.
O ten výhled jsem nechtěla být ochuzená, tak jsem se vydala na sídlo turistické policie se zeptat, zda se tour pořádá. Policista mi ale řekl, že tour se už nepořádají, ale že po trase stojí hlídky. Od dvou hodin. O.K. takže by neměl být problém. Vydala jsem se pomalu objevovat krásy koloniálního města. Většina kostelů jsou spíše ruiny. Antigu v minulosti zasáhlo několik ničivých zemětřesení a kostely to odnesly. Přesto to má své kouzlo. Stejně jako vysoký vulkán Agua tyčící se nad město do výšky 3760 m. Ten ale aktivní není. To se nedá říct o sopce Fuego, která se za ním schovává a kterou jsem viděla z Indiánova nosu vypoštět dým.
Prošla jsem se kolem centrálního parku a kostela Santo Domingo a zamířila na Cerro de la Cruz. Vypadalo to, že tam dnes míří docela dost lidí a u stezky lesem doopravdy stála policejní hlídka.
Škoda jen, že byl trochu opar, to by ten výhled byl ještě lepší. Chvíli jsem si sedla na lavičku a užívala si klidu. I tady byla policejní hlídka, tak jsem se mohla uklidnit.
Během zpáteční cesty jsem se opět stavila na centrálním náměstí, kde zrovna probíhal jakýsi tanec na oslavu nějaké svaté.
Jelikož zítra ráno vyrážím na tour v šest a v ceně není strava, zašla jsem do La Bodega, což je místní supermarket (samozřejmě byl pěkně narvaný lidmi) a nakoupila nějaké ovoce a pečivo. Zítra ani dnes nebude žádná návštěva restaurace. Ještě jsem nespotřebovala polévky ze sáčku a ne všude budu mít k dispozici kuchyni.Žádné komentáře:

Okomentovat