pondělí 16. prosince 2013

Výlet do Puerto Morelos

Po dvou pracovních týdnech jsem se konečně dočkala volna. Předpověď počasí se ale vůbec nevyvedla. Od neděle má prakticky na celém pobřeží Mayské riviéry pršet. A to několik dní. Takže původní plán vydat se k dalším mayským ruinám v Tulum jsem změnila a rozhodla se zajet se podívat do rybářské vesnice Puerto Morelos. Ta se nachází na půl cesty mezi Playa del Carmen a Cancunem.
I když by se mohlo zdát, že to bude ospalá díra, opak je pravdou. I sem již dorazil turismus a první hotely pomalu vyrůstají. Přesto je to stále ještě sympatické a klidné místo s několika obchůdky, agenturami nabízejícími výlet k cenotům (čtyřhodinová tour na čtyřkolkách s canopy a koupelí v cenotech přijde na 45 US) a nebo šnorchlování na korálovém útesu táhnoucím se podél pobřeží ve vzdálenosti jen 500 metrů.
Do Puerto Morelos jsem se nechala dopravit za 20 pesos "kolektivem"(mikrobus zajišťující dopravu na menší vzdálenosti). Zastávka ale nebyla přímo ve vesnici, ale u výpadovky. Do vesnice to byly ještě 3km, které jsem překonala po svých. Konečně jsem se mohla projít klidnou krajinou bez naháněčů a prodejců všeho možného.
Prošla jsem se vesnicí a zamířila na pláž. Mraky sice vypadly zlověstně, ale nakonec se naštěstí nerozpršelo. A dokonce na okamžik vysvitlo i slunce. Užila jsem si klidné odpoledne na polprázdné pláži. I když jsem si s sebou vzala šnorchl, nakonec jsem se v moři ani neosvěžila. Bylo by mi pak chladno. Zas až takové tropy tu nejsou. Možná někdy příště se sem zajedu podívat znovu a využiji i služby některé z agentur nbo jednotlivců nabízejících šnorchlování na útesu....
Každopádně jsem potřebovala vypadnout z tohoto turistického cirkusu a bylo to fajn. Teď tu v Playa opět leje jako z konve...

Žádné komentáře:

Okomentovat