čtvrtek 20. března 2014

Pueblos Blancos - Catarina a San Juan del Oriente

Laguna de Masaya
Tak na včerejšek byl naplánovaný výlet do tzv. Pueblos Blancos. To jsou malé vesničky Catarina a San Juan del Oriente vzdálené jen pár kilometrů od Masaya. Vesničky nabízejí návštěvníkům hlavně umělecké předměty a keramiku. Hlavně San Juan del Oriente je vyloženě na keramiku zaměřený. K tomu catarina nabízí i pěkný výhled na lagunu Apoyo.
No a protože se mělo jednat o relativně krátký výlet, rozhodla jsem se předtím ještě zajít na promenádu na okraji laguny Masaya, která je součástí města Masaya. Šlo mi hlavně o postavení slunce na nějakou relativně solidní fotku. Promenáda byla poloprázdná. Ani žádné stánkz se suvenýry. Výhled byl O.K., ale ani moc nenadchl (to později ten výhled na lagunu Apoyo stál za to).
Zamířila jsem na chaotický terminál a tržnici v jednom, doptala se na autobus do vesnice Catarina a nechala se za 7 cordobas dovézt do cca 8 km vzdálené vesnice. Očekávala jsem bílou architekturu (když už se vesnice jmenují Puelblos Blancos), ale spíše tam převažovaly barevné umělecké předměty. Kolem kostela jsem došla na El Mirador. Vstupné na vzhlídku je pro cizince 1 dolar, ale pokud platíte cordobami, ještě ušetříte, protože na vstupence je kurz 20 cordobas (a ne 25 cordobas, jak je to v současnosti). Vyhlídka je lemovaná stánky se suvenýry a restauracemi s předraženým jídlem. Výhled na lagunu je ale moc pěkný. Sedla jsem si na jednu z laviček a kochala se výhledem. Kdyby nebyl opar, bylo by vidět i Lago Nicaragua a Granada. Atmosféru zpříjemňoval muž hrající na jakýsi místní xylofon.

Laguna Apoyo
Z vyhlídky jsem došla zpět do cesnice a přešla do další vesnice, která je na Catarina prakticky napojená. Obešla jsem ulice San Juan del Oriente, zastavila se v jedné z keramických dílen a vrátila se do Catarina poobědvat. Okolo půl třetí jsem byla zpět v Masaya. Ještě jsem se stavila na tržnici s uměleckými předměty a suvenýry a šla na hotel. To horko bylo ubíjející. Navíc jsem z předchozího dne trochu přismahlá a v noci jsem kvůli celodenní konzumaci Ice Tea nemohla spát, tak jsem si udělala siestu a odpolední relax.

San Juan del Oriente


Žádné komentáře:

Okomentovat