pátek 27. září 2013

Nová cesta se již blíží

Za dva měsíce vyrážím...tentokrát za poznáním další části střední Ameriky. Začnu v Mexiku na Yukatánském poloostrově, kde hodlám strávit coby dobrovolnice dva měsíce v některém z hostelů u břehů Karibského moře (a také poprvé v životě Vánoce mimo Českou republiku). Během těch dvou měsíců se budu snažit utratit jen minimum peněz, navštívit co nejvíce míst na Mayské riviéře, odpočívat a pokud to bude možné, chtěla bych vézt nějaké hodiny Zumby.
Již v Mexiku začnu část cesty zaměřenou na mayské památky (Chichén Itzá je samozřejmostí). Z Mexika se přesunu na konci ledna 2014 do Belize a po necelých dvou týdnech do Guatemaly, kde návštěvou archeologického parku v Tikalu zakončím "mayskou" část cesty a začnu spíše na přírodní krásy zaměřenou cestu. V Guatemale začne moje "vulkanická" část cesty (doufám, že se žádná ze sopek nerozhodne náhle vybouchnout). V rámci necelých tří týdnů chci strávit několik dní na pobřeží Pacifiku v surfovém kampu a opět zkoušet chytit nějakou tu vlnu. A pokud budou dobré podmínky, tak bych dala i nějaký ten rafting. 
Z Guatemaly se přesunu na dva týdny do El Salvadoru za přírodními krásami. Cestu zakončím v Nikaragui, kde se projdu koloniálními městy, vystoupám na některou ze sopek, navštívím rumárnu a posledních několik dní strávím opět surfováním. 
Moje cesta křížem krážem střední Amerikou mi zabere čtyři měsíce. Doufám, že se vyvede minimálně tak dobře, jako moje předchozí cesta po Kolumbii a Panamě, na kterou velmi ráda vzpomínám a kterou bych si hned zopakovala.
Žádné komentáře:

Okomentovat